Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folia spożywcza a wysoka temperatura - czy można włożyć folię spożywczą do piekarnika?

2022-11-24
Folia spożywcza a wysoka temperatura - czy można włożyć folię spożywczą do piekarnika?

Wiele osób zastanawia się, czy do gotowania i pieczenia może być używana folia spożywcza. Temperatura ma tu jednak kluczowe znaczenie. Większość rodzajów folii bardzo dobrze znosi podgrzewanie w kuchence mikrofalowej. Może również służyć do przechowywania mięsa lub ciasta w zamrażarce. Jednak czy można włożyć folię spożywczą do piekarnika? Wszystko zależy od rodzaju produktu. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, do jakich temperatur przeznaczona jest folia spożywcza.

Folia spożywcza – zastosowanie

Folie spożywcze znajdują zastosowanie w większości polskich domów. Wiele osób pakuje w nie kanapki do pracy, owija w nie ciasto francuskie oraz zabezpiecza nimi butelki z płynem na czas podróży. Dlaczego są tak popularne? Mają wiele zastosowań, a kosztują naprawdę niewiele. Doskonale zabezpieczają przed wylaniem się cieczy, zabrudzeniem, a także przenikaniem zapachów. Zanim więc włożysz do lodówki artykuły o silnym zapachu (na przykład swojską kiełbasę, ser czy bigos), umieść je w głębokiej misce i zabezpiecz folią spożywczą.

Folia spożywcza a wysoka temperatura

Wiele osób zastanawia się, jaka jest zależność między bezpieczeństwem folii spożywczej a wysoką temperaturą. Większość takich produktów może być spokojnie podgrzewana do temperatury 175 stopni. Oznacza to, że jedzenie w takiej folii nadaje się do przygotowania w kuchence mikrofalowej. Niektóre rodzaje można również włożyć do piekarnika (wielu kucharzy owija w folię spożywczą rolady czy pieczenie).

Jak sprawdzić, czy konkretny rodzaj folii nadaje się do podgrzewania w mikrofalówce lub piekarniku? Poszukaj takiej informacji na opakowaniu.

Folia spożywcza a niska temperatura

Czy folia spożywcza nadaje się do przechowywania w niskich temperaturach? Tak, możesz spokojnie trzymać ją przez dłuższy czas w lodówce lub zamrażarce. Co więcej – jest to jeden z najlepszych sposobów przechowywania mrożonek. Zabezpieczysz w ten sposób mięso, ryby, owoce, warzywa, surowe ciasto, a nawet płyny (na przykład resztki rosołu, które posłużą Ci później jako baza do sosu). Dzięki temu poszczególne artykuły nie przymarzną do siebie nawzajem, nie przejdą zapachami i nie ubrudzą ścianek zamrażarki.

Podsumowanie

Folia spożywcza ma bardzo szerokie zastosowanie, więc jest używana w wielu polskich domach. Niektórzy zastanawiają się, do jakich temperatur przeznaczona jest folia spożywcza. Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ zależy to od rodzaju produktu. Jak się tego dowiedzieć? Producent opakowań jednorazowych umieści taką informację na pudełku. Większość folii przystosowanych do kontaktu z żywnością możesz bezpiecznie podgrzewać w mikrofalówce, a nawet w piekarniku (pamiętaj jednak, by za każdym razem upewnić się, czy dany rodzaj folii rzeczywiście dobrze znosi wysokie temperatury). Nie ma też żadnych przeciwwskazań, by włożyć produkty owinięte w folię spożywczą do lodówki czy nawet do zamrażarki. W wielu gospodarstwach domowych jest to najbardziej popularny sposób zabezpieczania przechowywanej żywności.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 43 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-30
Polecam, towar dobrej jakości, wszystko sprawnie.
2023-01-09
Wszystko zgodnie z opisem, a wysyłka nawet wcześniej.
pixel