Stawiasz sobie za cel prawidłową segregację śmieci i zastanawiasz się, gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po jedzeniu? Niektóre pudełka bywają zupełnie opróżnione, inne pozostają w dużej części zanieczyszczone, ale ostatecznie trzeba je w końcu gdzieś wyrzucić. Czy będzie to żółty pojemnik przeznaczony na odpady z plastiku? A może czarny kubeł, w którym znajdują się zmieszane nieczystości? Przy produkcji śmieci na tak ogromną skalę, która ma miejsce w dzisiejszych czasach, życie w zgodzie z ekologią ma szczególny wymiar. Jeśli codziennie produkujesz plastikowe opakowania po jedzeniu i masz wątpliwości gdzie je wyrzucać, to nasz wpis jest dla Ciebie. Który kontener jest właściwy do konkretnych odpadów? Jak segregować śmieci i gdzie wrzucać opakowania po cateringu? Zapraszamy do lektury!
Wiele osób zastanawia się, czy do gotowania i pieczenia może być używana folia spożywcza. Temperatura ma tu jednak kluczowe znaczenie. Większość rodzajów folii bardzo dobrze znosi podgrzewanie w kuchence mikrofalowej. Może również służyć do przechowywania mięsa lub ciasta w zamrażarce. Jednak czy można włożyć folię spożywczą do piekarnika? Wszystko zależy od rodzaju produktu. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, do jakich temperatur przeznaczona jest folia spożywcza.
W programach kulinarnych często pojawiają się porady, by owinąć mięso w folię. Wiele osób zastanawia się więc, czy można gotować w folii spożywczej. Zapewne wiele razy słyszałeś/aś ostrzeżenia, by nie wkładać do mikrofalówki dań w torebkach foliowych ze sklepu. Czy podobna zasada nie powinna więc obowiązywać folii spożywczej? Wszystko zależy jednak od rodzaju opakowania. Pamiętaj także, że folie spożywcze — w przeciwieństwie do innych sklepowych opakowań — zostały dopuszczone do kontaktu z żywnością. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, czy w folii spożywczej można gotować.
Odkąd Parlament Europejski podjął decyzję o odejściu od plastiku, coraz więcej osób zwraca uwagę na zalety opakowań z trzciny cukrowej. Naczynia z bagassy znajdują zastosowanie w wielu punktach gastronomicznych, ponieważ świetnie się sprawdzają jako pojemniki do dań na wynos. Wprowadzają je lokale, którym zależy nie tylko zachowaniu środowiska naturalnego, ale także na dobrej relacji z klientami. Coraz więcej osób rezygnuje z jednorazowych naczyń z plastiku z uwagi na dobro planety. Wybierając opakowania z pulpy trzciny cukrowej, punkt gastronomiczny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj pozostałe zalety pojemników z trzciny cukrowej.
Tworzywa sztuczne, powszechnie nazywane plastikiem, znane są szczególnie z wysokich walorów praktycznych, takich jak trwałość czy wytrzymałość. Te właściwości cenione są w trakcie samego użytkowania plastikowych produktów, jednak po wyrzuceniu ich do kosza z pewnością mało kto zastanawia się, jaki jest ich dalszy los. Jak długo rozkłada się plastik? I jaki wpływ na środowisko ma proces jego rozkładu? Odpowiadamy.
Tworzywa sztuczne i ich liczne możliwości zastosowania sprawiły, że są dzisiaj wszechobecnie dostępne w niemalże każdej dziedzinie życia. Masowa produkcja plastiku i powolny rozkład plastikowych odpadów stanowią jednak ogromne zagrożenie dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie także dla zdrowia człowieka. Pojawiające się na rynku ekologiczne rozwiązania powodują, że coraz częściej produkty z tworzywa sztucznego odkładane są na bok. Warto jednak nie odrzucać ich od razu, tym bardziej że dostępny jest również tzw. bioplastik i należące do tejże grupy - tworzywo PLA.
Spośród wszelkiego rodzaju akcesoriów kuchennych szczególnie wyróżnić można papier do pieczenia. To jeden z najczęściej wykorzystywanych i najbardziej przydatnych przyborów stosowanych podczas pieczenia. Swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim przy przygotowywaniu słodkich wypieków, świetnie sprawdza się jednak również w przypadku dań wytrawnych. Jakim właściwościom papier do pieczenia zawdzięcza swoją wyjątkowość? Kiedy stosować papier do pieczenia?
Chcąc zabezpieczyć pojedyncze produkty, pojemniki kartonowe czy opakowania z tworzyw sztucznych, należy zastosować odpowiedni materiał ochronny. Jednym z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań do pakowania towarów jest folia termokurczliwa. Tak wysokie zainteresowanie zawdzięcza głównie swojej uniwersalności i wygodzie użytkowania. Co to jest folia termokurczliwa? I na czym polega pakowanie przy jej użyciu?