Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Folia termokurczliwa do pakowania. Co warto o niej wiedzieć?

2021-12-03
Folia termokurczliwa do pakowania. Co warto o niej wiedzieć?

Folia termokurczliwa do pakowania. Co warto o niej wiedzieć?

Chcąc zabezpieczyć pojedyncze produkty, pojemniki kartonowe czy opakowania z tworzyw sztucznych, należy zastosować odpowiedni materiał ochronny. Jednym z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań do pakowania towarów jest folia termokurczliwa. Tak wysokie zainteresowanie zawdzięcza głównie swojej uniwersalności i wygodzie użytkowania. Co to jest folia termokurczliwa? I na czym polega pakowanie przy jej użyciu?

Czym jest folia termokurczliwa do pakowania?

Ochronna folia termokurczliwa do pakowania wytwarzana jest z polietylenu o małej gęstości. Pod wpływem ciepła kurczy się i ciasno przylega do danego pojedynczego produktu, opakowania lub też kilku, tworząc w efekcie paczki. Folia termokurczliwa do pakowania posiada wiele zalet i wysokich właściwości użytkowych:

  • zapewnia szczelną ochronę przed wilgocią i zabrudzeniami,
  • wykazuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak uderzenia, zarysowania czy wibracje generowane podczas transportu,
  • skutecznie odbija promieniowanie słoneczne,
  • charakteryzuje się odpornością na zmienne temperatury powietrza,
  • w większości przypadków jest przezroczysta, choć można zakupić także modele kolorowe; pozwala to na uzyskanie estetycznego opakowania towarów.

Zastosowanie folii termokurczliwej

zastosowanie folii termokurczliwejPakowanie przy użyciu termokurczliwej folii jest powszechnie stosowaną praktyką zwłaszcza w przypadku firm handlowych czy logistycznych. Folia termokurczliwa do pakowania stosowana jest w wielu branżach przede wszystkim w celu zabezpieczenia rozmaitych towarów w transporcie. Z uwagi na liczne wysokie właściwości użytkowe znajduje zastosowanie także w:

  • zapakowywaniu zarówno pojedynczych produktów niewielkich rozmiarów, jak i również tych wielkogabarytowych,
  • łączeniu ze sobą pojedynczych towarów w paczki lub zgrzewki,
  • grupowym pakowaniu produktów o nieregularnych kształtach,
  • szczelnym opakowywaniu towarów podatnych na zniszczenie, np. kartonów.

Folia termokurczliwa do pakowania często posiada atest PZH, co gwarantuje, że można ją bezpiecznie stosować do pakowania żywności. Nie wpływa na zapach, smak i jakość jedzenia, dlatego doskonale sprawdza się zarówno do termoformowania na produktach, jak i również jako folia zamykająca wieczka opakowań.

To sprawia, że ochronna folia termokurczliwa do pakowania to rozwiązanie często stosowane nie tylko w produkcji, handlu i logistyce, ale również w branżach spożywczych i gastronomicznych. Na co dzień spotkać się z nią można przede wszystkim podczas zamawiania jedzenia na wynos lub z dowozem oraz przy korzystaniu z usług firm cateringowych czy diet pudełkowych.

Na czym polega pakowanie produktów w folię termokurczliwą?

Proces pakowania towarów rozpoczyna się od opakowania ich folią termokurczliwą i zgrzewania jej. Do tego celu wykorzystuje się specjalistyczne maszyny, które w zależności od specyfiki przedsiębiorstwa mogą być mniejsze lub większe. Następnie folia termokurczliwa do pakowania zostaje obkurczona za pomocą gorącego powietrza, którego oddziaływanie skurcza folię na produkcie. W efekcie tego uzyskuje się estetycznie opakowany towar gotowy do przechowywania lub transportu.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 43 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-30
Polecam, towar dobrej jakości, wszystko sprawnie.
2022-11-23
Zamówienie zgodne z opisem. Ekspresowa przesyłka :)
pixel