Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po jedzeniu i pudełka z cateringu dietetycznego?

2022-11-28
Gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po jedzeniu i pudełka z cateringu dietetycznego?

Stawiasz sobie za cel prawidłową segregację śmieci i zastanawiasz się, gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po jedzeniu? Niektóre pudełka bywają zupełnie opróżnione, inne pozostają w dużej części zanieczyszczone, ale ostatecznie trzeba je w końcu gdzieś wyrzucić. Czy będzie to żółty pojemnik przeznaczony na odpady z plastiku? A może czarny kubeł, w którym znajdują się zmieszane nieczystości? Przy produkcji śmieci na tak ogromną skalę, która ma miejsce w dzisiejszych czasach, życie w zgodzie z ekologią ma szczególny wymiar. Jeśli codziennie produkujesz plastikowe opakowania po jedzeniu i masz wątpliwości gdzie je wyrzucać, to nasz wpis jest dla Ciebie. Który kontener jest właściwy do konkretnych odpadów? Jak segregować śmieci i gdzie wrzucać opakowania po cateringu? Zapraszamy do lektury!

Jak segregować opakowania do cateringu? Rodzaje opakowań

Być może od niedawna korzystasz z usług gastronomicznych jednej z firm oferujących diety pudełkowe. Smaczne i zdrowe jedzenie to przyjemność, ale problem pojawia się po opróżnieniu zawartości pudełka. Zachodzisz w głowę myśląc, jak poprawnie segregować odpady po cateringu dietetycznym i gdzie wyrzucać plastikowe opakowania po jedzeniu? Warto więc już na samym początku wspomnieć, że istnieje kilka rodzajów plastikowych pojemników. Wyróżnia się:

  • pudełka wyprodukowane z plastiku PET lub PP - puste opakowanie umieść w żółtym pojemniku przeznaczonym na tworzywa sztuczne,
  • opakowania z masy celulozowej, zawierające dodatkowo powłokę wykonaną z poliestru - oczyszczone pudełko należy wyrzucić do niebieskiego kubła, natomiast osłonę poliestrową wkładamy do żółtego kontenera,
  • pojemniki z masy celulozowej z wypełnieniem PLA - opakowanie powinno umieścić się w kontenerze przeznaczonym na śmieci zmieszane,
  • kartonowe paczki obleczone plastikową folią - bez cienia wątpliwości miejscem ich przeznaczenia jest żółty pojemnik na odpady,
  • kartoniki z wytłoczyn z trzciny cukrowej - są w pełni biodegradowalne, także bez najmniejszego problemu można je wyrzucić do pojemnika na odpady BIO.

Jeśli powyższy opis pozostawia wątpliwości, większość pudełek ma oznaczenie, jaki to odpad. Może to znacząco ułatwić Ci zadanie. W kwestii segregacji pudełek z cateringu dietetycznego wiele osób zastanawia się, czy plastikowe opakowania po jedzeniu trzeba umyć przed wyrzuceniem. Odpowiedź jest jednoznaczna - nie trzeba. Wszystkie odpady są poddawane myciu na późniejszym etapie recyklingu. Teraz, kiedy wiesz już, jak segregować pudełka z cateringu dietetycznego, warto dowiedzieć się, dlaczego należy je wyrzucać do odpowiednich kontenerów.

Dlaczego warto segregować odpady?

Odpowiedź na wątpliwości, jak segregować opakowania do cateringu przedstawiliśmy już wcześniej. Jednak czy przechodzi Ci czasem przez myśl pytanie, dlaczego właściwie powinno się sortować śmieci? Celem nadrzędnym segregacji jest na pewno ochrona środowiska i dbałość o czystość naszej planety. Corocznie Ziemię zalewają miliardy ton odpadów, wśród nich szczęśliwie coraz więcej tych, które dzięki recyklingowi mają możliwość posłużyć człowiekowi ponownie. Segregacja odpadów ma bezpośredni związek z ograniczeniem masowej wycinki drzew czy zadbaniem o zdecydowanie lepszą jakość powietrza. Jedną z korzyści segregacji jest również aspekt ekonomiczny, ponieważ ci, którzy je sortują, płacą nawet kilka razy mniejsze rachunki w skali roku za wywóz odpadów. Jeśli więc nadal zastanawiasz się, czy warto segregować śmieci, to nie czekaj dłużej, przystąp do działania już teraz.

Sklep internetowy pakke.com.pl to producent opakowań jednorazowych, oferujący takie rodzaje, jak:

  • opakowania gastronomiczne,
  • boxy obiadowe,
  • papier śniadaniowy.
  • Wyróżniają nas konkurencyjne ceny i gwarancja jakości, którą na co dzień dajemy naszym klientom. Zadbaj o środowisko razem z nami, dzięki prawidłowej segregacji.
Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.79 / 5.00 43 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-12
bardzo szybka wysyłka . Towar OK
2023-12-19
Bardzo dobra jakość
pixel